Po ogledu Goč in griča nad vasjo Obelunca, sva se odpravili proti naslednjemu cilju - Volčji grad. Štanjel sva pozdravili samo mimo grede s ceste, prav tako tudi Kobdilj. Pri Komnu, ker greva v neznano, je bilo treba vključiti GPS.
O, ta zadeva naju je kar nekajkrat s svojim glasom usmerila pa levo, pa po 400 m desno, pa spet levo, pa naravnost. Ja, kar dobro sva vijugali, oziroma Urša kot voznik, da sva prišli do za željenega cilja.
Kam pa sedaj? Kje začeti, da zajameva tisto bistvo, za kar sva prav za prav prišli. Zadevo nama je olajšal prijazen domačin, ki je ob poti na vrtu nekaj delal. Dobili sva kar nekaj info in celo zloženko o tem kraju je prinesel. Prijazno, ni kaj..
Ko sva si malo ogledali to zloženko, sva družno ugotovili, da sva prav za prav padli oz. prišli v pravi kraški biser.
Tale pesmica pove veliko;
Skrita lepota Slovenskega krasa,
vasica bolj na samem,
skrita v kraški kamen!
Odkriva nam lepote,
ponuja nam dobrote!
Volčji grad je prijazna kraška vasica, ki leži v osrčju Komenskega Krasa. Postaja vse bolj priljubljena turistična točka in pomembna za obiskovalce skrivnostne kraške pokrajine. Pohvali se lahko z zelo zanimivim arheološkim najdiščem na Krasu z železnodobnim gradiščem Debela griža ( kraševci pravijo kupu kamenja griža), ki se razteza na površini 4,2 hektar. Debela griža je od leta 1992 razglašena za arheološko dediščino, hkrati pa je ena od čudes, ki jih lahko srečate na 4-km tematski učni poti - Pot kamna. Kamnoseška umetnost je tu prisotna že od nekdaj, vidi se tako na učni poti kot v vasi sami, saj mnogi menijo, da so tu doma najlepši portali na Krasu, eden takih je portal na hiši Mržkovih, ki je nastal l.1860.
Vaška cerkev s samostojno stoječim zvonikom, ki je posvečen Janezu Krstniku je še ena od volčjegrajskih arhiiiitekturnih znamenitosti, ki se ponaša umetniškimi detajli kamnoseške obrti.